Barwny korowód, jarmark Rogali Świętomarcińskich, laserowy spektakl – to tylko część programu na 11 listopada jakie w tym roku przygotowało miasto. Na imieninach ulicy bawiło się w sumie kilkadziesiąt tysięcy poznaniaków i turystów. 

Imieniny Ulicy to jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w naszym mieście – na pewno najbardziej pogodne, najweselsze i najsłodsze, bo przecież jego nieodłącznym elementem jest Rogal Świętomarciński – zachęca Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Myślę, że tym razem będzie nas jeszcze więcej. W tym roku przypada szczególna, bo setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a w grudniu także setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego – zauważa zastępca prezydenta.

Imieniny Ulicy to element całorocznego programu “Pochwała Wolności”, organizowanego przez Centrum Kultury Zamek. Jego celem jest refleksja nad ideą wolności, budowanie świadomej, aktywnej i odpowiedzialnej wspólnoty.

W tym roku w tej imprezie na specjalne zaproszenie Jacka Jaśkowiaka wziął udział były prezydent RP Bronisław Komorowski. Najpierw, wraz prezydentem Poznania otworzył odremontowany Kopiec Wolności nad jeziorem Maltańskim. Później wziął udział w przekazaniu kluczy do bram miasta św. Marcinowi, na koniec wraz z Jaśkowiakiem częstował poznaniaków gęsiną

fot. poznews.pl

 

Obchody świętomarcinowe trwały na do późnego wieczora. Na finał dla wszystkich zagrał zespół Lao Che.

 

 

 

kontakt