Wojewoda wielkopolski podjął decyzje, że od 1 czerwca br. zlikwidowane zostaną 134 rezerwowe łóżka w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. W Wielkopolsce nadal dwa szpitale jednoimienne będą leczyć pacjentów z COVID-19, a proces „wygaszania” zostanie przesunięty z uwagi na liczbę zakażeń, szczególnie na południu województwa.

Wojewoda wielkopolski, ze względu na rosnącą liczbę zakażeń na południu województwa podjął decyzję o
przesunięciu terminu wygaszenia szpitala jednoimiennego w Wolicy.

– Wygaszenie placówki nie rozpocznie się 1 czerwca, lecz w terminie późniejszym. Wpływa na to sytuacja w regionie, szczególnie ognisko epidemiczne w Kępnie. W Wielkopolsce utrzymamy dwie placówki jednoimienne, przy czym w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej zmniejszy się liczba łóżek do 406. Jeśli w czerwcu uda się zmniejszyć liczbę zakażeń w Wielkopolsce, wtedy poinformuję opinię publiczną o terminach i etapach wygaszenia szpitali jednoimiennym w naszym województwie – tłumaczy wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Ostatnie badania przeprowadzone w ramach drive-thru w Ostrowie Wielkopolskim oraz Kępnie wskazują na zwiększoną liczbę zakażeń wśród mieszkańców regionu, głównie z uwagi na duże ognisko epidemiczne.

Mimo zmniejszenia liczby łóżek dla pacjentów w szpitalu jednoimiennym w Poznaniu nadal będzie on dysponował 406 łóżkami. Obecnie w placówce przebywają 94 osoby zakażone koronawirusem. Z kolei w szpitalu w Wolicy przebywa 76 pacjentów, a sam szpital dysponuje 120 łóżkami – informuje Tomasz Stube rzecznik wojewody wielkopolskiego.