17-latka z powiatu poznańskiego w weekend trafiła do szpitala gdzie stwierdzono u niej zakażenie koronawirusem. Organizm nastolatki skutecznie walczy jednak z wirusem.

Nastolatka została już zwolniona ze szpitala do domu i w domowej kwarantannie jest dalej leczona. Dzieci stosunkowo dobrze znoszą zakażenia tym wirusem ale to nie powód by zachorowanie lekceważyć. Dziecko nie tylko może zarazić inne osoby, w tym dorosłych ale Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegała także, że na świecie odnotowuje się przypadki zgonów i ciężkiego przechodzenia ludzi młodych przez zakażenie.

Dlatego najważniejsze jest dziś pozostawanie w domach i unikanie kontaktów z ludźmi. W Niemczech wprowadzono zakaz zbierania się w grupy. Dopuszczalne jest tylko wychodzenie z domu we dwójkę. We Francji domy można opuszczać tylko w drodze po zakupy, do apteki czy do pracy.

Polska nie wprowadziła obostrzeń dotyczących wychodzenia z domów ale nikt nie ma wątpliwości, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest pozostawanie w domach.

Zakażonych w Polsce jest już ponad 600 osób.