Na jakim motorze Nicolas Cage jako Johnny Blaze, tytułowy „Ghost Rider”, walczył z demonami ? Na jakich maszynach jeździli Kapitan Ameryka, Terminator czy Mad Max? Już od poniedziałku 27 lipca, fani motoryzacji oraz amatorzy filmów sensacyjnych z motocyklami w roli głównej, będą mogli podziwiać słynne filmowe jednoślady. Wystawa odbędzie się w Galerii Pestka. 

Podczas wystawy prezentowane będą modele seryjne motocykli, na których, jeździli James Bond ​i Kapitan Ameryka, ale też wyjątkowe futurystyczne pojazdy z takich hitów jak Terminator, Mad Max, czy Ghost Rider.
Na tej wyjątkowej wystawie łącznie prezentowanych będzie 11 jednośladów: Kawasaki GPZ900R, którym poruszał się główny bohater filmu „Top Gun”, znany z filmu „Priest” Suzuki Gladius 650 (SFV650), ślizgacz z sagi „Gwiezdne Wojny”, którym pustynię przemierzali członkowie Rebelii, czy Triumph Speed Triple 955i, znany z filmu „Mission Impossible”.

Wystawa replik Motocykli Filmowych w Galerii Pestka potrwa do 8 sierpnia w godzinach otwarcia centrum. Wstęp jest bezpłatny.