7 tysięcy zawodników z 39 państw weźmie udział w 20. edycji PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę. 

Start i meta biegu, tak jak w latach ubiegłych, będzie znajdować się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Zmianie ulegnie jednak trasa biegu. Poznański maraton rozpocznie 6-kilometrowa prostą na ul. Grunwaldzkiej. Następnie zawodnicy zawrócą i na wysokości stadionu skręcą w lewo do zbiegu na ul. Św. Wawrzyńca. Po 13 km biegacze przebiegną przez park Sołacki, Al. Wielkopolską, ul. Solną aż do ul. Warszawskiej. Okrążą jezioro Maltańskie i po łuku ul. Kurlandzkiej wybiegną na końcowy etap trasy prowadzony ulicami Hetmańską, Arciszewskiego i Ściegiennego, by z powrotem wbiec na ul. Grunwaldzką, która poprowadzi ich do mety.

– Tradycyjnie zaprosiliśmy zawodników, którzy powalczą o zwycięstwo w PKO Poznań Maratonie. Wśród kobiet są to 3-krotna zwyciężczyni Arleta Meloch oraz Monika Drywulska, 3-krotna olimpijka. Mamy też grono zawodniczek z Kenii, Etiopii i Maroka. Jeśli chodzi o mężczyzn, pojawi się Emil Dobrowolski, który zwyciężył w naszym maratonie 4 lata temu — w pięknym stylu pokonując zawodników z Afryki oraz obrońca tytułu z zeszłego roku – Kenijczyk Cosmasa Kyeva Mutuku — wylicza Łukasz Miadziołko.

Wszyscy zawodnicy biorący udział w 20. PKO Poznań Maraton otrzymają jubileuszowy pakiet startowy. Na tegorocznym medalu znalazła się podobizna Macieja Frankiewicza — zmarłego wiceprezydenta Poznania oraz inicjatora, pomysłodawcy i patrona biegu. Co setny biegacz, który przekroczy linię mety, otrzyma także okolicznościową monetę – z okazji 100. rocznicy istnienia PKO BP, głównego sponsora biegu.