Przechodzący przez jezdnię 58-letni mężczyzna został potrącony przez przejeżdżający samochód osobowy. Do wypadku doszło w Kaliszu.

 

Apelujemy do wszystkich niechronionych użytkowników dróg, aby w okresie jesienno-zimowym nosili odblaski nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale też w mieście. Pamiętajmy, że taki mały dodatek do naszego ubioru może uratować nam życie – apeluje policja z Kalisza

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca oplem 65-letnia kobieta, jadąc ulicą Podmiejską potrąciła na wyznaczonym i oznakowanym przejściu dla pieszych mężczyznę. 58-letni pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy, który pomoże szczegółowo wyjaśniać przyczyny tego zdarzenia.

Konsekwencją tego rażącego i umyślnego naruszenia przepisów ruchu drogowego, które skutkowało realnym i bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia innych osób, było zatrzymanie prawa jazdy kierującej oplem kobiecie – precyzuje policja

Pamiętajmy również o odblaskach. Mimo, iż przepisy nie nakładają na nas obowiązku używania odblasków w terenie zabudowanym, powinniśmy mieć świadomość, że te małe błyszczące elementy mogą uratować nam życie! Dlatego warto, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, nosić odblaski.