S5 Wrocław Poznań – 7 lat później, ale w końcu ją otworzą. Jak zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad od soboty 14 grudnia pojedziemy brakującym odcinkiem trasy S5, Wronczyn-Radomicko. 

S5 Wrocław-Poznań

Odcinek trasy S5 z Poznania do Wrocławia miał być otwarty przed Euro 2012. Niestety problemy z wykonawcami spowodowały, że z budowy schodziły kolejne ekipy drogowców.

Jak zapewnił dyrektor poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marek Napierała pierwsze auta brakującym 50-kilometrowym odcinkiem drogi Wronczyn-Radomicko powinny pojechać w sobotę 14 grudnia po godzinie 12:00.

Na odcinku Wronczyn-Radomicko jest 8 węzłów, gdzie trzeba zmienić organizację ruchu z tymczasowej na stałą. Od Śmigla do Lipna będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 90 km/h. Wykonawca ma czas na ukończenie kontraktu do lipca. Co prawda prace nad jezdnią już się zakończyły, ale drogowcy muszą jeszcze m.in. ustawić siatkę, która zabezpiecza przed wtargnięciem zwierząt na drogę — mówi dyrektor Napierała.

Po otwarciu odcinka Wronczyn-Radomicko, z Poznania będzie można dojechać drogą ekspresową do samego Wrocławia. Podróż zajmie około półtorej godziny.

S5 Wrocław-Poznań

Pozostają jeszcze odbiory techniczne. Jeśli trasa przejdzie je pomyślnie – wówczas zostanie ostatecznie otwarta. Z ogromnym opóźnieniem.

GDDKiA podawać będzie informację na swojej stronie internetowej:

TUTAJ