Rada miasta przyjęła zmiany w strefie parkowania. Za takim rozwiązaniem opowiedziało się 21 radnych, 8 było przeciw, 3 wstrzymało się od głosu. 7 złotych za pierwszą godzinę i opłaty w sobotę to główne zmiany dotyczące strefy płatnego parkowania.

Za pozostawienie samochodu w ścisłym centrum Poznania (Stare Miasto) opłata za pierwszą godzinę wyniesie 7 zł, za drugą 7,40, za trzecią 7,90 zł, natomiast na Jeżycach odpowiednio – 5 zł, 6 zł i 6,90 zł. Opłaty będą pobierane od poniedziałku do piątku, w godz. 8-20, a w soboty w godz. 8-18.

W październiku za parkowanie płacić będzie trzeba w kolejnych częściach Poznania. Strefa zacznie wtedy obowiązywać na Wildzie i Łazarzu. W dalszej perspektywie strefy mają zacząć działać także na Ogrodach, Grunwaldzie i Sołaczu.

7 zł za godzinę parkowania w centrum. Podwyżki przegłosowane

Abonament dla mieszkańca zameldowanego w strefie i płacącego podatki na rzecz Poznania na jedno auto wyniesie 30 zł (na każde kolejne po 150 zł). Mniej za abonament zapłacą osoby mieszkające na Łazarzu i Wildzie, gdy zostanie tam wprowadzona strefa, bo 10 zł.