Policjanci z Trzemeszna przedstawili zarzut kobiecie podejrzanej o kradzież 900 złotych. W sprawie pomocny okazał się zapis z kamery zamontowanej w sklepie, w którym doszło do kradzieży. Publikacja wizerunku sprawczyni kradzieży w mediach, spowodowała, że sprawczynie rozpoznano.

W lutym br. na terenie zaplecza jednego ze sklepów w Trzemesznie doszło do kradzieży. Łupem sprawczyni padło 900 złotych, znajdujące się na zapleczu sklepu. W kwietniu br. policjanci zdecydowali się opublikować na stronach internetowych wizerunek sprawczyni z prośbą o pomoc w jej identyfikacji. Materiał miał również charakter prewencyjny. Chodziło o to, by odpowiednio zabezpieczać pomieszczenia przed przypadkowymi osobami, które mogą nie mieć uczciwych zamiarów – relacjonuje policja

Dzięki publikacjom w mediach z policjantem prowadzącym sprawę skontaktowała sie mieszkanka Witkowa, która rozpoznała sprawczynię. Okazała się nią 80-letnia mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego. W ostatnich dniach śledczy przedstawili jej zarzut kradzieży. Kobieta przyznała się do kradzieży. Sprawa jest w toku.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.