Adrian Lis bramkarz Wartą Poznań zostaje w “ogródku”. Nowy kontrakt jest ważny do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. 

Dotychczasowa umowa Adriana Lisa obowiązywała tylko do końca miesiąca. 29-letni piłkarz zdecydował się na przedłużenie współpracy z Wartą Poznań, z którą jest związany – z przerwami – od 2005 roku. Trafił wówczas z Lasu Puszczykowo do juniorskiej drużyny poznańskiego Klubu. W międzyczasie grał jeszcze dla Polonii Środa Wielkopolska i Polonii Warszawa, ale i tak zaliczył już 11 pełnych sezonów w barwach „Zielonych”. Obecnie występuje w Warcie Poznań nieprzerwanie od lata 2017 roku – zaliczył z zespołem awanse do I ligi i do Ekstraklasy. Ma na koncie 150 oficjalnych meczów w pierwszej drużynie najstarszego klubu piłkarskiego w Poznaniu.

Czuję już, że sporo mi daje doświadczenie zdobyte w bramce, ale wiem też, że mam jeszcze rezerwy. Na pewno życzyłbym sobie, żeby kolejny sezon nie był gorszy niż ten zakończony. Gdyby udało nam się powtórzyć 5. miejsce, byłoby rewelacyjnie. Będzie ciężko, ale nie mówimy nie, bo to, co dzieje się czasami w Warcie Poznań, przechodzi ludzkie pojęcie i na pewno jeszcze nie raz zaskoczymy kibiców – mówi Adrian Lis.

W zakończonych niedawno rozgrywkach Adrian Lis wystąpił w 25 meczach, a 10 z nich zakończył bez straty bramki. Pod tym względem Adrian Lis był jednym z najlepszych bramkarzy w całej lidze.