Codziennie setki osób padają ofiarami różnych oszustw. Jednymi z najpopularniejszych są te internetowe. Chcąc ustrzec seniorów przed potencjalnym niebezpieczeństwem Fundacja Komputronik razem z Radą Osiedla Kwiatowego w Poznaniu zaprasza na bezpłatne szkolenie Senior Online.

Podczas dwugodzinnego spotkania uczestnicy dowiedzą się jak bezpiecznie korzystać z Internetu, na co zwrócić uwagę podczas podawania swoich danych kontaktowych, jak załatwić sprawy urzędzie bez wychodzenia z domu, czy jak robić zakupy online.

 – Jako Fundacja Komputronik chcemy na każdym etapie ułatwiać dostęp do innowacyjnych narzędzi wspierających nowoczesną edukację i motywujących do osiągnięcia sukcesu osobistego i zawodowego. Tym razem zdecydowaliśmy zaangażować się w szkolenia dla seniorów. To często osoby wykluczone cyfrowo, które z powodu braku wiedzy i umiejętności boją się korzystać z nowych technologii. Naszą ambicją jest stworzenie cyklu szkoleń podczas których nauczymy starsze osoby obsługiwać smartphony, korzystać bezpiecznie z Internetu czy obsługiwać komputer. Pierwsze, pilotażowe szkolenie zaplanowaliśmy na 20 kwietnia. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, a także zachęcamy młodszych do rejestrowania swoich dziadków na bezpłatne warsztaty – komentuje Monika Buczkowska, prezes Fundacji Komputronik.

 Darmowe warsztaty odbędą się już 20 kwietnia o godzinie 10.00. Spotkanie będzie przeprowadzone online. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie www.senioronline.com.pl.