Funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania-Ławicy zatrzymali Albańczyka, który na podstawie rumuńskiego dowodu, chciał odlecieć do Dublina.

Cudzoziemiec bardzo starał się upodobnić do osoby na zdjęciu w rumuńskim dokumencie, jednakże funkcjonariusze SG szybko wykryli oszustwo. Cudzoziemcowi przerwano podróż. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał się, że jest obywatelem Albanii i okazał oryginalny albański paszport – informuje mjr Joanna Konieczniak rzeczniczka prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak się okazało, 24-latek do Polski przyleciał legalnie liniami lotniczymi, a następnie postanowił odlecieć do Dublina na podstawie cudzego dokumentu. Obywatel Albanii został zatrzymany.

Usłyszał zarzut usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy RP. Cudzoziemiec złożył wyjaśnienia oraz wniosek o dobrowolne poddanie się karze grzywny w wysokości 1500 zł. Musiał także opuścić nasz kraj i ma półtoraroczny zakaz ponownego wjazdu do Polski oraz innych państw strefy Schengen.