By ułatwić szybszą komunikację ze służbami i zapewnić lepszą opiekę osobom objętym kwarantanną, Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło specjalną darmową aplikację na smartfony “Kwarantanna domowa”. Aplikację można pobrać z App Store lub Google Play.

By ułatwić szybszą komunikację ze służbami i zapewnić lepszą opiekę osobom objętym kwarantanną, Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło specjalną darmową aplikację na smartfony „Kwarantanna domowa”. Jej system połączony jest z bazą numerów telefonów osób, które zostały zobowiązane do przejścia kwarantanny domowej.

Aplikacja korzysta z lokalizacji GPS i umożliwia potwierdzenie zdjęciem, że użytkownik przebywa w domu. Każdego dnia osoba, która aktywowała aplikację i jest w bazie osób odbywających kwarantannę domową, otrzyma jednego lub kilka SMS-ów z poleceniem wykonania i wysłania selfie. Program umożliwia też między innymi dostęp do pomocnych informacji, korzystanie ze specjalnej infolinii i kontakt z pracownikiem socjalnym.

Na poznańskie lotnisko Ławica dotarło w ostatnich dniach 481 pasażerów lotów czarterowych, umożliwiających Polakom powrót do kraju. Wszyscy wracający z pobytu poza granicami Polski zobowiązani są do 14-dniowej kwarantanny w miejscu, którego adres podaje się w karcie lokalizacyjnej, wypełnianej przed opuszczeniem lotniska. Każdy objęty obowiązkową kwarantanną otrzymuje ulotkę z zaleceniami, do których musi się stosować. Takie właśnie osoby powinny skorzystać z aplikacji „Kwarantanna domowa”.