Poznaniacy stworzyli aplikację, która ułatwiającej mieszkańcom Poznania i innych miast Polski wybór środka transportu do podróżowania po mieście. W aplikacji użytkownik znajdzie informacje o opóźnieniach autobusów i tramwajów (dla wybranego przystanku) oraz wszelkie pojazdy współdzielone (wraz z ich strefami) – samochody, skutery, hulajnogi czy rowery miejskie.

Wszystko w jednej aplikacji, tak można powiedzieć o projekcie, którzy stworzyli poznaniacy. Ta aplikacja jest szczególnie skierowana do tych, którzy korzystają z komunikacji miejskiej albo z innego alternatywnego sposób poruszania się po mieście (samochody, hulajnogi na minuty czy rowery miejskie).

Daliśmy użytkownikom możliwość sprawdzenia w jednym miejscu, czy ich autobus przyjedzie na czas na przystanek, czy może jednak bardziej opłaca się skorzystać z carsharingu lub hulajnogi znajdującej się na sąsiedniej ulicy. Połączenie tych danych na jednej mapie, to niewątpliwie unikalna cecha naszej aplikacji — podkreśla Bartosz Kwapisz, CEO take&drive.

W Poznaniu jest z czego wybierać. Mieszkańcy mogą korzystać już z oferty 5 firm, które wypożyczają samochody na minuty, 2 firm udostępniają skutery, 1 firma oferuje hulajnogi. Do tego dochodzi systemu rowerów miejskich. Daje to blisko 3000 pojazdów.

Take&drive 2.0 jest dostępne dla systemów Android. Użytkownicy iOSa na razie mogą korzystać z pierwszej wersji, w której także znajdą informacje o opóźnieniach komunikacji miejskiej i lokalizacji pojazdów współdzielonych.