Jakie powinny być świąteczne prezenty? Piękne i niebanalne. W ich poszukiwaniu najlepiej udać się na Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, który od 29 listopada odbywają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Podczas festiwalu będzie można zakupić biżuterię, ceramikę, szkło, galanterię skórzaną, zabawki, artykuły do dekoracji wnętrz, ozdoby świąteczne, rzeźbę i malarstwo, odzież, a także materiały do samodzielnego wykonania prezentów. Imprezę podzielono na trzy strefy: W pierwszej ART&CRAFT, swoje wyroby zaprezentują artyści i rzemieślnicy. W strefie FASHION – BEZLIQ, przygotowana jest dla młodych projektantów mody, którzy wcześniej uczestniczyli w Targach Mody Poznań. Trzecia strefa nazwana MATERIALS będzie można kupić materiały do szycia, decoupage, robótek ręcznych czy twórczości plastycznej.

Dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w rękodzielnictwie, organizatorzy festiwalu przygotowali szereg warsztatów – m.in. robienia świątecznych ozdób z makramy czy kaligrafii, w ramach odbywającego się podczas imprezy III Festiwalu Kaligrafii.

Tradycją festiwalu jest wspólne klejenie Poznańskiego Łańcucha Świątecznego, który z roku na rok jest coraz dłuższy. W 2017 roku mierzył 2753 m, w ubiegłym już 3043 m.

Odpocząć od świątecznej gorączki będzie można podczas wystawy „Impresjoniści i postimpresjoniści w trójwymiarze”, która towarzyszy festiwalowi. W okularach 3D podziwiać będzie można słynną „Impresję. Wschód słońca” Moneta czy „Gwiaździstą noc” van Gogha. Zaprezentowanych zostanie ponad 40 prac Cezanne’a, Degasa, Maneta, Gaugina czy Renoira.

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych potrwa do niedzieli 1 grudnia.