Autokar z Niemiec w eskorcie policji dotarł w czwartek rano pod szpital zakaźny w Poznaniu. Jeden z pasażerów wykazywał objawy choroby. 

Autokar z Niemiec podjechał w okolice dworca; tam przekazana została informacja, wcześniej do powiatowego inspektora sanitarnego, że jedna z osób, która jest na pokładzie tego autokaru, wykazuje objawy choroby. W związku z tym podjęto decyzję, aby cały autokar w eskorcie policji został przetransportowany do szpitala zakaźnego. Obecnie w szpitalu trwa weryfikacja i są przeprowadzane odpowiednie procedury. Na miejscu są obecni powiatowi inspektorzy sanitarni, którzy przekazują karty lokalizacyjne pasażerom, aby inspektorzy mieli z nimi bezpośredni kontakt – gdyby zaistniała potrzeba podjęcia dalszych działań. Na chwilę obecną wiemy o jednej osobie wykazującej objawy chorobowe, natomiast trwają jeszcze działania na miejscu – mówi Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Niewykluczone że pasażerowie zostaną poddani kwarantannie. W Wielkopolsce są trzy osoby zarażone koronawirusem. Według ostatnich danych, obecnie w całym regionie z powodu koronawirusa hospitalizowanych jest 18 osób. Kwarantanną objęto 89, zaś 717 jest objętych nadzorem epidemiologicznym.