176 kilogramów zabezpieczonej marihuany i pięć osób zatrzymanych. To efekt akcji poznańskich policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji. Wszyscy podejrzewani usłyszeli zarzuty związane z przestępczością narkotykową i decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 12 lat więzienia.

Nad tą sprawą policjanci pracowali kilka miesięcy. Efekt śledztwa zaskoczył nawet samych stróżów prawa.

Najpierw w Mosinie zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn. W samochodzie, którym jechali, funkcjonariusze zabezpieczyli 46 kilogramów marihuany. Policjanci przeszukali także halę magazynową, z której wyjechali mężczyźni. W jej wnętrzu zabezpieczono kolejne 84 kilogramy zielonego narkotyku.

Niemal w tym samym czasie policjanci realizowali także zatrzymania w podpoznańskim Luboniu. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu zatrzymali tam 3 osoby. Jeden z mężczyzn, który poruszał się samochodem miał przy sobie 21 kilogramów marihuany. Drugi z zatrzymanych przebywał w mieszkaniu w Luboniu i gdy zauważył policjantów, przez okno balkonowe wyrzucił paczkę, w której schował 3 kilogramy narkotyku. Podczas przeszukania samochodu kolejnego z zatrzymanych, policjanci odkryli 20 kilogramów marihuany — mówi Piotr Garstka z wielkopolskiej policji.

Blisko 180 kilogramów narkotyku

 

Łącznie podczas akcji, policjanci zabezpieczyli 176 kilogramów narkotyków. 5 mężczyzn, mieszkańców województwa wielkopolskiego i pomorskiego, zostało zatrzymanych. Decyzją sądu mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Usłyszeli zarzuty związane z przestępczością narkotykową. Grozi im do 12 lat więzienia.