4 900 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Poznania. Zatrzymali 6 osób, które są podejrzane o udział w przemycie wyrobów tytoniowych. Skarb Państwa na przemycie mógł stracić ponad 5 500 000 złotych.

Policjanci od dłuższego czasu podejrzewali, że przez województwo wielkopolskie przebiega tranzyt przemytu papierosów ze Wschodu na Zachód.

Wytypowane zostało miejsce, (na terenie powiatu szamotulskiego), w którym osoby zajmujące się tym procederem, zazwyczaj przyjmowały transporty papierosów zza wschodniej granicy. Następnie kartony z papierosami z ciężarówki były przekładane do mniejszych samochodów dostawczych. Funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali 6 osób, zajętych pracą przy przeładunku — informuje Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Policjanci zabezpieczyli 4 900 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wszystko było zapakowane w kartony. Straty skarbu państwa to ponad 5 500 000 złotych z tytułu niezapłaconych podatków. Na wniosek prokuratury rejonowej w Szamotułach sąd zastosował wobec podejrzanych 3-miesięczny areszt tymczasowy. Podejrzanym grozi do 3 lat więzienia.