Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i inni politycy PiS uczestniczyli w otwarciu kolejnej inicjatywy Tadeusza Rydzyka.

Tadeusz Rydzyk otwierał Park Pamięci Narodowej – Zachowali się jak trzeba. Nowa inicjatywa redemptorysty znanego min. z otrzymywania milionowych dotacji od partii prezesa Kaczyńskiego, ma upamiętniać Polaków, którzy pomagali Żydom w czasie II Wojny Światowej. W czasie otwarcia prezes Kaczyński powiedział o T. Rydzyku:

Ta inicjatywa, inicjatywa ojca dyrektora, którego Bóg obdarzył jakąś szczególną misją, jest realizowana krok po kroku, z udziałem bardzo wielu ludz, którzy dobrze przysłużyli się Polsce – powiedział Jarosław Kaczyński

Ojciec Rydzyk choć intensywnie wspierany finansowo przez PiS zszokował opinię publiczną nazywając żonę prezydenta Lecha Kaczyńskiego – „czarownicą, która powinna poddać się eutanazji” gdy ta opowiedziała się po stronie praw kobiet.

Obecnie jednak,widocznie, dla prezesa PiS istotniejszy jest wpływ jaki media Tadeusza Rydzyka mają na twardy elektorat PiSu.