To już kolejny kandydat na prezydenta Poznania, po Jacku Jaśkowiaku, który stwierdził publicznie, że nie przyjmie zaproszenia na debaty organizowane przez TVP Poznań.

Politycy zaczęli bojkot TVP Poznań po materiale opowiadającym o sporze o tęczowe flagi, które na jeden dzień zawisły na poznańskich tramwajach. TVP Poznań w swoim materiale posłużyła się komentarzami z internetu, w których znajdowały się słowa – spedalone, czy pedalskie miasto.

Najpierw bojkot TVP Poznań ogłosił Jacek Jaśkowiak. Teraz przyłącza się do niego kandydat Lewicy na prezydenta Poznania Tomasz Lewandowski.

W poniedziałek TVP Poznań organizuje pierwszą w kampanii dyskusję kandydatów na prezydenta o Poznaniu. Jako pierwszy temat wybrano cyt. “Tęczowy Poznań i dyskusja o chorągiewkach na tramwajach”. Dobór tematów, jak i sposób ich relacjonowania godny TV Trwam! Podjąłem decyzję, że nie będę uczestniczył w kampanii wyborczej w programach studia TVP Poznań. Nie ma mojej zgody na robienie z telewizji publicznej szczekaczki politycznej propagującej język nienawiści.
Namawiam do podobnego bojkotu także pozostałych kandydatów na urząd prezydenta – pisze Tomasz Lewandowski

Na apel Lewandowskiego odpowiedział już z-ca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski. Zapowiedział, że także nie przyjmie zaproszeń do TVP w tematach związanych z kampanią wyborczą.

TVP Poznań nie odpowiedziała w żaden sposób na bojkot polityków.

kontakt