Ponad 20 bannerów kandydatów Stowarzyszenia Lepsza Gmina Czerwonak zostało zniszczonych wczoraj wieczorem. Sprawą zajmuje się policja. 

Na plakatach umieszczone były zdjęcia kandydata na wójta z ramienia Stowarzyszenia Lepsza Gmina Czerwonak, Marcina Wojtkowiaka a także siedmiorga kandydatów na radnych z jego komitetu Anity i Ewy Banaszak, Krystyny Niedośpieł, Wojciecha Skrzekuty, Jaromira Korty i Macieja Siodły.

fot. zniszczone plakaty wyborcze w Czerwonaku

Jak tłumaczy kandydat na wójta Marcin Wojtkowiak – to nie pierwszy przypadek takiego wandalizmu w tej kampanii – ale największy, jeśli chodzi o skalę działania. Wiszące obok bannery konkurencji politycznej pozostały nietknięte. 

fot. zniszczone plakaty wyborcze w Czerwonaku

– moim zdaniem cała sprawa pokazuje jak dużym problemem w gminie Czerwonak jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Sytuacja jest bardzo przykra, bo nigdy wcześniej, w żadnych wyborach, kampania nie była tak brutalna i bezpardonowa. Będziemy grać do końca fair play i działamy dalej. Mieszkańcy dobrze wiedzą, jak ważne są te wybory – dodaje Wojtkowiak 

Sprawą zniszczenia banerów zajmuje się policja.

 

kontakt