Dłuższy weekend w Budapeszcie czy wakacje na Sycili lub Sardynii? Bilet do stolicy Węgier lecąc z Poznania, można kupić już za 130 zł. To cena za lot tam i z powrotem. Tydzień na pięknej Sardynii jest o wiele droższy, ale to w końcu wakacje zorganizowane, na których nie musimy martwić się o nic.

Budapeszt zachwyca XIX-wieczną zabudową, przypominając Wiedeń. Wyjazd do stolicy Węgier to na pewno podróż dla tych, którzy chcą aktywnie wypoczywać. Żeby choć trochę zachwycić się miastem, potrzebujemy na to kilka dni. Regularne połączenie, jakie oferuje nam tani irlandzki przewoźnik, może być idealnym rozwiązaniem na taki wypad. Przelot w dniach 11 maja 15 maja kosztuje niecałe 130 zł.

źródło : ryanair.com

Samolot do stolicy Węgier z Poznania startuje w poniedziałek o godz. 12:00. Lot trwa godzinę i dwadzieścia pięć minut. Samolot z Budapesztu wylatuje w piątek o godzinie 13:50, w stolicy Wielkopolski będziemy o 15:15. Loty do stolicy Węgier odbywają się w poniedziałki i piątki.

źródło : ryanair.com

W Budapeszcie znajdą coś dla siebie miłośnicy urbanistyki i architektury, sztuki i historii, ale także ci, którzy kochają dobrą kuchnię i rozrywkę. Wszelkie praktyczne informacje o stolicy Węgier znajdziemy między innymi na stronie https://www.budapestinfo.hu/pl/

Gorące Sycylia, piękna Sardynia

Dla tych, którzy wolą inny sposób wypoczynku a więc plaże i słońce z lotniska w Poznaniu polecieć możemy np. na Sardynię czy Sycylię. Śródziemnomorski klimat Sycylii sprawia, że ta wyspa z pyszną kuchnią jest szalenie popularna od wiosny aż do późnej jesieni. Na wakacje na Sycylii najlepsze są kurorty nadmorskie usytuowane na wybrzeżu tej włoskiej wyspy.

Będą na Sycylii warto odwiedzić takie miasta jak Palermo, Katania, Marsala i Trapani. Godne polecenia są unikalne na skalę światową ruiny (Akragas i Syrakuzy z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO), klify Scala dei Turchi, Wyspy Cyklopów. Warto wybrać się na szczyt Etny, jednego z trzech wulkanów na wyspie, wciąż aktywnego.

fot. zdjęcie poglądowe

Z Poznania na Sycylię możemy polecieć z 3 biurami podróży. Ceny wakacji są różne. Wszystko zależy od opcji, jaką wybierzemy. Za przelot, transfer z i na lotnisko i osiem nocy ze śniadaniem w hotelu 3 gwiazdkowym zapłacimy nieco ponad 2300 zł https://r.pl/wlochy/sycylia?miastaWyjazdu=poznan&sortuj=CenaAsc&grupujTerminy=1&czyCenaZaWszystkich=0&miastaWylotu=poznan&liczbaDoroslych=2

Sardynia to z kolei setki malowniczych plaż, bajkowe zatoki i tajemnicze, kamienne nuragi. Piękna architektura oparta na symbiozie z naturą. Słynna Costa Smeralda, czyli Szmaragdowe Wybrzeże i Porto Cervo – ulubione miejsce celebrytów z całego świata. To także świetna baza wypadowa do zwiedzania Korsyki. Mówi się, że ludzie żyją tu długo i szczęśliwie. Dowodem jest na to fakt, że Sardynia jest w czołówce miejsc na mapie świata, gdzie żyje najwięcej stulatków. Największym fenomenem jest jednak to, że dotyczy to mężczyzn.

fot. zdjęcie poglądowe

Na Sardynię z Poznania możemy wybrać się 2 biurami podróży. Np. za 8-dniowy pobyt w wersji all inclusive w hotelu 4 gwiazdkowym (w tę ofertę wliczony jest oczywiście przelot oraz transfer z i na lotnisko) zapłacimy niecałe 3200 złotych https://www.itaka.pl/wyniki-wyszukiwania/wczasy?adults=2&date-from=2016-07-06&dep-region=poznan&dest-region=sardynia-province&order=popular&total-price=0

Powyższy materiał jest artykułem sponsorowanym przez Port Lotniczy Poznań-Ławica sp. z o.o. im. Henryka Wieniawskiego.