Buspas na Garbarach

Miasto ogłosiło budowę nowego buspasa na ul.Garbary od Małych Garbar do Placu Bernardyńskiego. Będzie to jednak szersza zmiana niż tylko wymalowanie pasu dla autobusów.

Nie tylko buspas ale także zieleń, nowa mała infrastruktura i nowe przystanki – zapowiada na konferencji Urzędu Miasta z-ca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.

Buspas powstanie na odcinku od Małych Garbar aż do Placu Bernardyńskiego. To realizacja planu, który próbowano już kiedyś wdrożyć ale wzbudził sporo kontrowersji. Tym razem jednak wprowadzenie ułatwień dla autobusów ma oznaczać też swego rodzaju rewitalizacje ulicy Garbar. Powstanie bowiem nowa nawierzchnia oraz elementy, które mają zmienić wrażenie, które sprawia ta ulica – między innymi zieleń.

Buspas na Garbarach

Wprowadzenie buspasa to jednak przede wszystkim element strategii zmierzającej do tego by komunikacja miejska nie stała w korkach. To zachęcać ma mieszkańców do nie jeżdżenia po centrum samochodami a zatem nie zastawiania nimi zabytkowych uliczek wokół rynku, ale też mniejszej emisji spalin w mieście. Liczba buspasów rośnie we wszystkich największych polskich miastach od 2013 roku.

Buspas na Garbarach powstanie do końca maja – zapowiedział dyrektor ZDM