Zdobył z Lechem Poznań Puchar Polski i Superpuchar, teraz ma poprowadzić Legię Warszawa. Jak informuje portal gazeta.pl Czesław Michniewicz ma być nowym trenerem stołecznej drużyny mistrzów Polski.

Dzisiaj musieliśmy jednak podjąć trudną decyzję, która wynika z faktu, że nadrzędnym celem Legii jest realizacja celów sportowych, w tym awans do pucharów europejskich. Uznaliśmy, że zmiana na stanowisku trenera pozwoli na szybszą poprawę gry naszej drużyny, co jest niezbędne ze względu na nadchodzące mecze decydujące o awansie do fazy grupowej Ligi Europy — tłumaczy portalowi gazeta.pl Dariusz Mioduski prezes Legii Warszawa.

Pracę stracił więc Aleksandar Vukovic, a jego następcą ma być były trener Kolejorza, Czesław Michniewicz. Zgodę na podjedzie takich rozmów, Michniewicz miał dostać od prezes PZPN Zbigniewa Bońka. Przypomnijmy, Czesław Michniewicz od 2017 jest trenerem kadry Polski do lat 21. Wspólnie z piłkarzami wywalczył awans na mistrzostwa Europy, które przed rokiem odbyły się we Włoszech i San Marino. W decydującym meczu o półfinał jego drużyna przegrała wtedy z Hiszpanami.

Wcześniej Michniewicz pracował w Bruk-Becie Termalicy Nieciecza, Pogoni Szczecin, Podbeskidziu Bielsko-Biała, Polonii Warszawa, Jagiellonii Białystok, Widzewie Łódź, Arce Gdynia, Zagłębiu Lubin i Lechu Poznań. Z Kolejorzem wywalczył puchar i superpuchar Polski, a z Zagłębiem mistrzostwo kraju