W centrum Poznania przybędzie zieleni. Na ulicy Wielkiej i Paderewskiego oraz na ul. Św. Marcin staną donice z roślinami, a w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Rynku pojawią się także dodatkowe ławki.

Dwie ulice w sąsiedztwie Starego Rynku — Wielką i Paderewskiego — ozdobi łącznie 25 donic wykonanych z betonu, które obsadzone zostaną kwitnącymi drzewami — wiśniami piłkowanymi odmiany Kanzan oraz świdośliwami Lamarckimi. Pod drzewami zasadzone będą trawy ozdobne i kwitnące byliny. Przy obu ulicach stanie także 18 ławek z drewna i stali nierdzewnej — informują urzędnicy.

Centrum Poznania bardziej zielone

Swój wygląd zmieni ul. Paderewskiego — odcinek od al. Marcinkowskiego do ul. Sierocej oraz ul. Wielka — fragment od ul. Klasztornej w kierunku ul. Garbary. Ustawienie donic ma nie spowodować zmniejszenia liczby legalnych miejsc parkingowych.

W najbliższym czasie także na ul. Św. Marcin pojawi się 11 donic z drzewami i krzewami (świdośliwami Lamarckimi i jałowcami płożącymi). Jak informują urzędnicy, “zmiany mają nie tylko zwiększyć ilość zieleni, ale też uniemożliwić nielegalne parkowanie”.