Kto chce zobaczyć Kozackie miasto, ten powinien już dziś rezerwować bilet. Pierwszy lot z Poznania do Charkowa już 31 października. Przelot w dwie strony jest tylko o 20 zł droższy niż podróż pociągiem InterCity z Poznania do Warszawy.

Połączenie z Poznania do Charkowa uruchamia od końca października 2019 roku linia Ryanair. Samoloty będą latać w czwartki i niedzielę. W czwartek samolot z Poznania startuje o godzinie 18:00. W Charkowie jesteśmy o godzinie 21:25. Wylot jest w niedzielę o godz. 22:00 czasu lokalnego, a przylot do stolicy Wielkopolski planowany jest na 23:25. Tak ustawione połączenia powoduje, że w Charkowie możemy spędzić pełne 3 dni. Jeśli dziś zarezerwujemy bilet na pierwszy lot, który jest 31 października, to do Charkowa na przedłużony weekend polecimy za 160 zł w dwie strony.

źródło : www.skyscanner.pl

Niewiele drożej niż za bilet lotniczy zapłacimy za nocleg. 3 doby w Charkowie dla dwóch osób w apartamencie — polecanym przez klientów booking.com — z podwójnym łóżkiem, własną łazienką dostępem do wifi i co najważniejsze 150 metrów od centrum miasta zapłacimy 230 złotych.

źródło : booking.com

Charków jest drugim co do wielkości (po Kijowie) miastem Ukrainy, położonym w północno-wschodniej części państwa przy zbiegu rzek: Charków, Łopań i Uda. Miasto w 1655 roku założyli Kozacy jako warownię na szlaku najazdów Tatarów na Ukrainę.

Kiedyś miasto było stolicą Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej i przez to stało się znaczącym centrum kulturalnym i przemysłowo — handlowym.

źródło : Ryanair Widok z góry Soboru Zwiastowania, dzielnicy Załopan i centrum Charkowa. Most Łopan, Most Kupecheskiy, Most Bursacki nad rzeką Łopan.

Dziś Charków jest jednym z największych ośrodków przemysłowych i kulturalno-naukowych Ukrainy. Funkcjonują w nim liczne instytucje naukowo-badawcze, szkoły wyższe m.in. medyczna i rolnicza; park kultury fizycznej, filharmonia, ogród botaniczny, planetarium, kilka teatrów i muzeów. Zachowało się też kilka zabytkowych budowli m.in. sobór Pokrowski z XVII w., sobór Uspieński z XVIII w. oraz dzwonnica upamiętniająca zwycięstwo nad Napoleonem Bonaparte w 1812 r.

żródło : Ryanair

Centralną częścią Charkowa jest ogromny plac w kształcie kropli wody lub żarówki. Sami mieszkańcy określają go właśnie „Żarówka”. Jest to idealne miejsce na obiad i na imprezę.

Powyższy materiał jest artykułem sponsorowanym przez  Port Lotniczy Poznań-Ławica sp. z o.o. im. Henryka Wieniawskiego.