Przygotowaliśmy dla Państwa zestawienie zaproszeń na najciekawsze wydarzenia tego weekendu. Przyjemności!

Sobota

Palenie rogu zmarłego nosorożca Kiwu – godz. 12 Nowe Zoo. Kiwu zmarł w ZOO i spalenie jego rogu ma podkreślać, że rogi te należą wyłącznie do nosorożców. Ma to być symboliczny protest przeciwko zabijaniu tych pięknych zwierząt przez kłusowników.

Narodowe Czytanie – przeniesie Polaków w atmosferę “szklanych domów”, czyli “Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. W Poznaniu wydarzenie odbędzie się w Bibliotece Raczyńskich. Uczestnicy wysłuchają fragmentów znanej lektury i obejrzą występ tancerzy z Teatru Muzycznego. Czeka na nich także koncert muzyki filmowej. Gościem specjalnym będzie Mateusz Damięcki, aktor grający Cezarego Barykę w filmie “Przedwiośnie”.

Piknik z wyobraźnią – stoiska, na których uczestnicy dowiedzą się jak wytworzyć prąd z owoców i wyhodować lodowy ogród z mrożonymi różami – to tylko jedna z atrakcji, które przygotowali organizatorzy V Pikniku z Wyobraźnią. Eksperymenty zostały przygotowane zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na imprezę poznaniaków dowiozą specjalne linie autobusowe. Park Naukowo-Technologiczny przy ul. Rubież.

Niedziela

Wrzesień z Bergmanem w Kinie Pałacowym – Niedzielny seans filmu “Fanny i Aleksander” w reżyserii Ingmara Bergmana zainicjuje cykl pięciu spotkań z twórczością tego szwedzkiego artysty. Okazją do pokazów filmowych jest 100. rocznica urodzin reżysera. Filmy Bergmana to dramaty psychologiczne, ukazujące relacje z drugim człowiekiem.

Początek niedzielnego seansu godz. 17:00, CK Zamek, pojedynczy bilet – 12 zł, karnet na pięć seansów – 50 zł

Koncert piosenek Kaczmarskiego – W niedzielę poznaniacy mogą wziąć udział w koncercie poświęconym twórczości Jacka Kaczmarskiego. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną znane aranżacje utworów polskiego artysty. Na scenie wystąpi Przemek Mazurek wraz z zespołem. Muzycy zaprezentują także własne interpretacje wierszy Jacka Kaczmarskiego z tomiku “Tunel” m.in. “Księga skarg i zażaleń” oraz autorskie piosenki Przemka Mazurka.

Dylemat Cafe-Club, ul. Mickiewicza 27, godz. 19:00, bilet – 25/30 zł

kontakt