Darko Jevtić nie będzie już piłkarzem Lecha Poznań. W środę 26-letni pomocnik przeszedł z powodzeniem testy medyczne w Rubinie Kazań. Do rosyjskiego klubu przejdzie na zasadzie transferu definitywnego.

Darko Jevtić do Lech został wypożyczony z FC Basel w 2014 roku z którego Kolejorz wykupił go już po pół roku jego gry w niebiesko-białych barwach. W koszulce z kolejowym herbem Jevtić rozegrał przez ponad 5,5 roku 192 mecze, w których strzelił 37 goli i zanotował 43 asysty.

Kilka dni temu przyszła bardzo atrakcyjna oferta zarówno dla klubu, jak i samego Darko. Wspólnie zdecydowaliśmy, że choć z ciężkim sercem, to damy zielone światło na transfer do Rubina i rozstaniemy się już teraz. Darko, bardzo dziękujemy za twoje zaangażowanie i grę w niebiesko-białych barwach, trzymamy za ciebie kciuki i życzymy powodzenia w dalszej karierze – mówi dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa.

Darko Jevtić odchodzi z Lecha

W obecnej szatni Darko Jevtić był piłkarzem z najdłuższym stażem, a latem minionego roku został wybrany decyzją kolegów z drużyny na kapitana swojego zespołu.