Wystartowała kolejna edycja darmowej usługi: mobilnej pielęgnacji paznokci dla starszych poznaniaków. Zapisy zaczynają się 1 lipca.  Seniorzy mogą dzwonić do Biura Poznań Kontakt i zgłosić chęć udziału w projekcie.

Jak informuje urząd : aby skorzystać z oferty, wystarczy zadzwonić do Biura Poznań Kontakt pod nr telefonu 61 646 33 44 (po uzyskaniu połączenia należy wybrać „0”). Po przyjęciu zgłoszenia informacja zostanie przekazana koordynatorowi, który oddzwoni i umówi termin usługi ze specjalistą. Usługa rusza 1 lipca i potrwa do końca roku.

Seniorzy mogą korzystać z usługi nie częściej niż co dwa miesiące. Podolog lub kosmetyczka będą odwiedzać poznaniaków w ich domach od poniedziałku do piątku w godz. 10-18. Czas oczekiwania będzie uzależniony od aktualnej liczby zgłoszeń.

Mobilna pielęgnacja paznokci dla seniorów to usługa, która jest częścią pakietu Poznań Viva Senior. Mogą z niej skorzystać poznaniacy, którzy mają 75 lat (i więcej), prowadzą gospodarstwo domowe samotnie lub z drugą osobą, która spełnia kryteria wieku i sytuacji życiowej. Umówić się na wizytę kosmetyczki mogą też osoby, które ukończyły 75 lat, są z niepełnosprawnościami lub długotrwale, przewlekle chorują.