Lotnisko Ławica zmienia się nie tylko pod względem rosnącej liczby połączeń z miastami w Europie i na świecie. Zmienia się także komfort podróżowania. Zebraliśmy tu tylko ostatnie ułatwienia, które wprowadzono na poznańskim porcie lotniczym. Tak gdyby zastanawiali się Państwo, jakie lotnisko wybrać.

Cena wody na wielu lotniskach na świecie zwala z nóg. W Niemczech to czasem nawet ponad 10 euro, w sklepach na wielu polskich lotniskach także ta cena niemiło zaskakuje. W Poznaniu jednak władze Portu Lotniczego Ławica wraz z Aquanetem postawiły…źródełko bezpłatnej wody wraz z kubeczkami. Problem windowania cen więc się skończył.

Poidełko — jak nazywają to pracownicy Ławicy — znajduje się w strefie dla pasażerów po kontroli bezpieczeństwa. Kranik jest oznakowany w ośmiu językach — po polsku, angielsku, niemiecku, francusku, włosku, hiszpańsku, rosyjsku i ukraińsku.

źródło : facebook/Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego

Bezpłatna woda to jednak nie koniec udogodnień, które niedawno pojawiły się w poznańskim porcie lotniczym. Kolejne to foliowanie bagażu, by nie rysowały się walizki (a te wiemy, bywają dość drogie).

Maszynowe owinięcie folią chroni bagaż przed zniszczeniem, uszkodzeniem, przypadkowym otwarciem czy utratą zawartości w czasie podróży. Zabezpieczyć można praktycznie każdy rodzaj bagażu: torby, walizki, plecaki, wózki/foteliki dziecięce, sprzęt sportowy (np. rowery, narty, deski surfingowe, kije golfowe).

fot. zdjęcie poglądowe

– Cieszymy się, że wraz z rozpoczęciem sezonu letniego, możemy zaoferować naszym pasażerom kolejne udogodnienie. Usługa owijania bagażu funkcjonuje na lotniskach całego świata — nie mogło jej więc zabraknąć w Porcie Lotniczym, jak Poznań-Ławica -mówi Grzegorz Bykowski, wiceprezes lotniska.

Punkt owijania bagażu na poznańskim lotnisku znajduje się, niedaleko miejsca gdzie nadawane są walizki, pomiędzy terminalem odlotów a przylotów. Czynny jest 7 dni w tygodniu, w godzinach 4.00-20.00, oraz w szczególnych przypadkach także w nocy (jak np. nocne czartery). Owinięcie bagażu jest płatne. Cena zależy od wielkości walizki czy torby.

Co bardzo ważne lotnisko Ławica ma rozbudowaną ofertę parkingową. Można też zdobyć 30% zniżki na parking jeśli rezerwuje się i płaci przez internet. Wystarczy kliknąć TUTAJ,

W sumie dostępnych jest aż sześć przestrzeni parkingowych. Od najbliższych terminalu do nieco dalszych. Za pomocą wyszukiwarki dostępnych miejsc sprawdzić można, czy parking jest: dozorowany, dostępne są wózki bagażowe, czy płacić można także na miejscu kartą kredytową, podane są także ceny. Przykładowo trzy dni parkowania na parkingu P1 kosztują 60 złotych. Ceny nie są więc wygórowane.

Lotnisko Ławica jak wszystkie porty świata zachęca by być 2 godziny przed lotem. W tym czasie jednak trudno się nudzić. Skorzystać można z okazji by zrobić zakupy w strefie bezcłowej. Kupić perfumy, czy odzież. Na Ławicy spektrum obiektów handlowych jest niezwykle szerokie.

Co jednak najważniejsze w przypadku wyboru lotniska, czym warto się kierować – Ławica to poznańskie lotnisko, od tego, czy będziemy wybierać loty z naszego miasta, zależeć będzie dalszy rozwój tego nierozerwalnie z Poznaniem związanego miejsca.

Powyższy materiał jest artykułem sponsorowanym przez  Port Lotniczy Poznań-Ławica sp. z o.o. im. Henryka Wieniawskiego.