Jak pomóc dziecku, gdy się nagle zakrztusi? Co zrobić gdy straci przytomność? Odpowiedzi na te pytania, poznamy na warsztatach z pierwszej pomocy, które organizuje PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Mogą wziąć w nich udział rodzice dzieci do 10 roku życia.

Szkolenia składają się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Prowadzą je wykwalifikowani ratownicy medyczni. W trakcie warsztatów każdy opiekun zdobędzie wiedzę i umiejętności, dzięki którym będzie wiedział, co zrobić podczas nagłego zatrzymania krążenia u dziecka. Specjaliści pokażą też, jak się zachować, gdy dziecko się zadławi, zakrztusi lub wystąpi u niego bezdech senny.

Każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie o ukończeniu warsztatów, które będzie ważne przez trzy lata. Szkolenia odbędą się w siedzibie PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44 (budynek Arkadii na Pl. Wolności). Zajęcia są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona. Można się na nie zapisać, wysyłając mail na adres: http://cir@pcs-poznan.pl.

Harmonogram warsztatów:

19 lipca (czwartek), w godzinach 15:00 – 18:00,

9 sierpnia (czwartek), w godzinach 15:00 – 18:00,

6 września (czwartek), w godzinach 15:00 – 18:00,

4 października (czwartek), w godzinach 11:00 – 14:00.

 

kontakt