W autobusach i tramwajach zamontowane zostaną dezynfektory, dzięki którym pasażerowie będą mogli dezynfekować dłonie. ZTM zapewnia, że nie opóźni to procesu wsiadania do pojazdów.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo pasażerów, w okresie dwóch-trzech tygodni rozpocznie się instalacja bezdotykowych dezynfektorów w pojazdach MPK w Poznaniu – urządzenia te będą montowane przy drugich drzwiach we wszystkich autobusach i tramwajach. Są wyposażone w czujniki, a dzięki szybkiej reakcji na podłożenie rąk skorzystanie z nich nie będzie tamować ruchu wśród wsiadających/ wysiadających – informuje ZTM

W dalszym ciągu prowadzący pojazdy będą zobowiązani do otwierania wszystkich drzwi na przystankach, na których się zatrzyma pojazd, bez konieczności naciskania przycisku otwierania drzwi przez pasażera.

Środków ochronnych przed epidemią będzie zdecydowanie więcej. Będą pojawiać się w obiektach użyteczności publicznej, urzędach. Już spotykamy je w obiektach komercyjnych, min. galeriach handlowych. Wszystko po to, by epidemia nie powróciła.