Remont jeszcze potrwa, ale od czerwca pociągi z Poznania do Warszawy będą znów jeździć po normalnej trasie. Pasażerowie od połowy 2017 roku jeżdżą z Poznania do stolicy kraju objazdami albo komunikacją zastępczą.

Prezes PKP Polskich Linii Kolejowych Ireneusz Merchel zapowiedział, że w czerwcu pociągi wrócą na linię z Warszawy do Poznania.

Musimy zdawać sobie sprawę, że to nie jest koniec umowy. To jest przywrócenie ruchu pociągów, natomiast umowa będzie jeszcze realizowana ponad półtora roku. Będą takie sytuacje, w których niektóre odcinki trzeba będzie zamykać, ale będzie już przejezdność linii – mówi Ireneusz Merchel prezes PKP Polskich Linii Kolejowych.

To oznacza, że do czasu pełnego zakończenia remontu pociągi na trasie Poznań — Warszawa mogą jeździć nieco dłużej, czyli ponad 3 godziny.

Prace na tym odcinku trwają od połowy 2017 roku. Na czas remontu konieczne było wytyczenie objazdów, a na niektórych odcinkach uruchomiono zastępczą komunikację autobusową. Przed rozpoczęciem prac zakładano, że potrwają one dwa lata.