To będzie nowe czwarte w ciągu dnia połączenie lotnicze z jednym z największych portów lotniczych w Europie. Niemiecki narodowym przewoźnik otwiera czwarte połączenie w ciągu dnia z poznańskiej Ławicy do Frankfurtu nad Menem.  

W przyszłym roku samoloty linii Lufthansa w poniedziałki polecą cztery razy w ciągu dnia z Poznania do Frankfurtu. Nowy lot to kurs z Frankfurtu o godz. 16.40 i przylot do Poznania o godz. 17.55. Z kolei wylot z Poznania będzie o godz. 18.35 a przylot do Frankfurtu o 20.00. Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym Lufthansy. Dodatkowe połączenia z Ławicy ruszą w marcu 2020 roku.

Władze lotniska zapowiadają, że prowadzą rozmowy, aby cztery loty dziennie między Poznaniem i Frankfurtem wprowadzić też w pozostałe dni tygodnia.

Kilka tygodni temu nowe połączenia od wiosny 2020 roku ogłosiła irlandzka linia lotnicza Ryanair, która wystartuje z lotami do Podgoricy (Czarnogóra) oraz Pafos (Cypr). Wcześniej norweska linia lotnicza Norwegian ogłosiła, że jej samoloty od na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku będą latać do Oslo (główne lotnisko) oraz Kopenhagi.