Podziwiamy poznaniaków w Polsce za to, że podejmujecie racjonalne decyzje, których nam dzisiaj tak bardzo brakuje – mówił w Poznaniu Rafał Trzaskowski – kandydat na prezydenta Polski Koalicji Obywatelskiej. Trzaskowski spotkał w sobotę z poznaniakami na placu Wolności.

Na spotkaniu z Rafałem Trzaskowskim na placu Wolności pojawiły się tłumy. Trzaskowskiego zapowiedział prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który zaapelował do zebranych poznaniaków o zachowanie ostrożności.

Czekając na naszego gościa, starajmy się utrzymać dystans, bezpieczeństwo, ostrożność, bo czasy są szczególne — mówił do zebranych Jaśkowiak. Kandydat KO na prezydenta Polski pojawił się na schodach przed Arkadią, kilka minut po godzinie 16:00.

Cała Polska podziwia poznaniaków za to, że zawsze podejmujecie racjonalne decyzje. Ich tak bardzo trzeba nam dziś w Polsce. Właśnie w tym miejscu Ignacy Paderewski przemawiał do poznaniaków. Dzisiaj, kochani, w Polsce potrzebna jest zmiana, ale tę zmianę trzeba zacząć od siebie. Potrzebna nam jest nowa polityka, odbudowanie wspólnoty, więzi między Polakami. Potrzebna nam jest nowa polityka, odbudowanie wspólnoty, więzi między Polakami. Zostawmy tych polityków, którzy ciągle się kłócą, a zajmijmy się tym, co najważniejsze — rozmową. Dziś potrzebna jest nam pokora i ciężka praca — powiedział do zebranych Trzaskowski.

Trzaskowski zapewnił, że jeśli wygra wybory, będzie prezydentem wszystkich Polaków.