Zawodniczka Posnanii Poznań, Karolina Naja wraz ze swoją koleżanką Anna Puławską w konkurencji K 500 zdobyły srebrny medal XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Drugi medal tym razem brązowy zdobył dziś inny zawodnik trenujący w poznańskim klubie, zapaśnik Tadeusz Michalik.

Polki mocno rozpoczęły wyścig i od samego początku trzymały się czoła stawki. Wydaje się, że poza zasięgiem były Nowozelandki z fenomenalną Lisą Carrington (która już przed igrzyskami zapowiadała, że do Tokio jedzie po 3 złota i swoją strategię realizuje – ma już dwa) i Caitlin Regal. Karolina Naja i Anna Puławska wpadły na linię mety niemal równo z dwiema osadami z Węgier, ale ostatecznie to właśnie Polki zdobyły srebrne medale.

źródło : UMP

To już trzeci olimpijski medal Karoliny i to w tej samej konkurencji – K2 na 500 metrów. Wcześniej miała brązowe medale z Beatą Mikołajczyk w Londynie i Rio de Janeiro.

Drugi medal dla Poznania tym razem brązowy zdobył Tadeusz Michalik, zawodnik KS Sobieski Poznań, w zapasach w stylu klasycznym w kat. 97 kg. W decydującym pojedynku o brąz pokonał Węgra Alexa Gergo Szoke 10:0. Walka zakończyła się przed czasem, po niespełna dwóch minutach. Zawodnik KS Sobieski Poznań od początku zdominował rywala, szybko przenosząc walkę do parteru.

źródło : UMP

To pierwszy medal olimpijski sportowego stypendysty miasta Poznania w karierze. Na ostatnich igrzyskach, które w 2016 roku odbyły się w Rio de Janeiro, brązowy medal w kategorii 63 kg zdobyła siostra Tadeusza Michalika, Monika, która reprezentowała WKS Grunwald Poznań.