Święto Flagi obchodzimy od 2004 roku. To zarazem święto Polaków za granicą. Czczone jest wywieszaniem flag i noszeniem narodowej kokardy. Czy jednak w Święto Flagi sklepy są otwarte?

Święto Flagi nie jest świętem wolnym od pracy. Oznacza to, że możemy zwyczajnie robić zakupy w sklepach z żywnością. Wiele innych miejsc jest jeszcze zamkniętych ze względu na obostrzenia. Galerie handlowe otwarte będą od poniedziałku, po tym czasie także markety budowlane będą otwarte w weekendy.

Dziś więc jest jedyny dzień między 1 a 3 maja gdy zakupy można zrobić, ponieważ 3 maja jest dniem wolnym od pracy a nawet gdyby nie wypadało tego dnia święto i tak byłaby to niedziela niehandlowa.

Czy sklepy są otwarte?

Ciekawostka historyczna a propos 2 maja – 2 maja w 1945 r. polscy żołnierze, którzy zdobywali hitlerowski Berlin umieścili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa – Siegessäule oraz na Reichstagu w Berlinie.

Święto Flagi jest żywo komentowane na polskim Twitterze.

Na Święto Flagi zwracają uwagę formacje polityczne z każdej strony sceny politycznej.

O święcie flagi sporo piszą dziś politycy.

Święto flagi najlepiej uczcić wywieszając flagę na swoim balkonie. W tym roku z powodu epidemii nie odbędą się zwyczajowe pikniki czy festyny patriotyczne.

Czy sklepy są otwarte?