Dziś Dzień bez samochodu – z tej okazji można za darmo pojechać komunikacją miejską jeśli ma się przy sobie dowód rejestracyjny samochodu.

Komunikacją miejską także na terenie gmin ościennych, będzie dziś można jeździć bez płacenia za bilet. Wystarczy mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu (nie jest wymagany, żeby był to dowód podróżującej osoby.

– Apeluję do skorzystania z darmowych przejazdów na liniach ZTM Poznań na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu. Zależy nam, aby kierowcy częściej przesiadali się na transport publiczny, który jest systematycznie i konsekwentnie rozbudowywany. Każdy pozostawiony na parkingu samochód i każda podróż wykonana rowerem, tramwajem, autobusem lub pieszo ma pozytywny wpływ na zmniejszenie smogu. Ograniczając jazdę autem dbamy także o własne zdrowie – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania

Dziś w czasie podróży Koleją Wielkopolską, jak i autobusami i tramwajami ZTM, jeden dowód rejestracyjny auta uprawnia do darmowego przejazdu jedną osobę.