Poseł Franciszek Sterczewski pojawił się na memie Browaru Mentzen. Producent piwa wykorzystał zdjęcie z posłem biegnącym do grupy uchodźców z jedzeniem. Polityk rozważa wystąpienie o odszkodowanie.

Browar Mentzen należy do posła Konferedacji Sławomira Mentzena. Gdy poseł Koalicji Obywatelskiej próbował przedrzeć się przez kordon służby granicznej do grupy uchodźców w Usnarzu Górnym, by dostarczyć im jedzenie i leki, w internecie pojawiły się memy z posłem, biegnącym z siatką. Jeden z memów przygotował właśnie browar.

Teraz Franciszek Sterczewski rozważa pozwanie browaru, bo jak podkreśla, nie chce się z nim kojarzyć. Poseł zapowiada, że jeśli proces wygra, pieniądze przekaże Fundacji Ocalenie, która pomaga uchodźcom na wschodniej granicy.

Sprawa zaczęła się od tego nagrania, które szybko obiegło internet i wywołało szereg skrajnych komentarzy.

Poseł Sterczewski chciał dostarczyć leki i jedzenie grupie migrantów, której straż graniczna nie wpuszcza na teren Polski. Wcześniej opisano, że reżim Aleksandra Łukaszenki zorganizował napływ migrantów na teren Litwy, Łotwy i Polski, zakładając, że będzie w ten sposób wywoływać sytuację kryzysową. Polska postanowiła nie wpuszczać migrantów oraz wybudować na granicy płot z zasiekami.