Filip Bednarek do Kolejorza przyszedł z holenderskiego SC Heerenveen na zasadzie wolnego transferu. Do zespołu trenera Dariusza Żurawia dołączy od 1 lipca tego roku. Bramkarz podpisał kontrakt z Kolejorzem do końca czerwca 2022 roku, z opcją przedłużenia o jeszcze jeden sezon.

27-letni zawodnik od czwartkowego poranka przebywał w Poznaniu na testach medycznych. Po ich zakończeniu nie stwierdzono żadnych przeciwskazań, w związku z czym w piątek podpisał z Kolejorzem dwuletni kontrakt, z opcją przedłużenia go o kolejne dwanaście miesięcy.

Bednarek w czasach juniorskich wyjechał do Holandii, gdzie przez lata rozwijał się w strukturach FC Twente, jednak dla seniorskiego zespołu rozegrał zaledwie jedno spotkanie w ramach Ligi Europy. Kolejnym przystankiem w jego karierze był FC Utrecht, w którego barwach zadebiutował w Eredivisie. Jednak najlepsze były dla niego dwa sezony spędzone na zapleczu w De Graafschap, gdzie na pozycji bramkarza był niekwestionowanym numerem jeden. Jego dobra postawa zaowocowała transferem do sc Heerenveen, ale miejsce w podstawowym składzie tego zespołu wywalczył sobie dopiero na początku tego roku. Prywatnie Filip Bednarek jest starszym bratem Jana, czyli byłego środkowego obrońcy Lecha, a obecnie zawodnika angielskiego FC Southampton.

Kontrakt Filipa Bednarka będzie obowiązywał od 1 lipca tego roku, ale 27-letni golkiper będzie mógł wystąpić w niebiesko-białych barwach dopiero w sezonie 2020/21.