Prace modernizacyjne na głównym stadionie lekkoatletycznym na Golęcinie dobiegły końca. Obiekt już za niespełna dwa miesiące będzie gościł uczestników Poznań Athletics Grand Prix 2020. 

Od piątku 31 lipca treningi na obiekcie mogą wznowić kluby sportowe oraz osoby trenujące indywidualnie. Obiekt jest czynny w godzinach 6.00 – 22.00. Dzięki pracom, które trwały od połowy marca, stadion będzie mógł być areną imprez sportowych wyższej rangi: Mistrzostw Polski, a także mityngów lekkoatletycznych o charakterze międzynarodowym. Pierwszy z nich, Poznań Athletics Grand Prix 2020, odbędzie się 11 września.

– Główny stadion zyskał nie tylko nową nawierzchnię bieżni, ale też nowe rozbiegi do rzutu oszczepem, skoku o tyczce i skoku wzwyż oraz rzutnię do rzutu młotem i dyskiem – mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Podczas Poznań Athletics Grand Prix 2020 uczestnicy zawodów będą mogli rozgrzewać się na boisku piłkarskim wraz z infrastrukturą lekkoatletyczną, którego budowa kończy się na niezagospodarowanej dotąd działce między ul. Niestachowską a stadionem głównym. Oprócz boiska do piłki nożnej, zaplanowano tam również czterotorową bieżnię poliuretanową wraz z infrastrukturą do skoku wzwyż, skoku w dal, trójskoku i pchnięcia kulą. Zakończenie prac związanych z budową tego obiektu zaplanowano na sierpień.

fot: boczny stadion na Golęcinie/ źródło : PIM