Policjanci z Poznania poszukują mężczyzny, który kierował groźby pod adresem radnych Rady Miasta Poznania. Do zdarzenia doszło 11 lutego tego roku, gdy na sesji przyjęto Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Poszukiwany mężczyzna miał wykrzykiwać „Mieliście przykład, co się działo w Gdańsku. Tu może się okazać, że będzie jeszcze gorzej”. 

Podczas sesji 11 lutego radni przyjęli uchwałę o Europejskiej Karcie Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Na sesji było „gorąco”. Kilkadziesiąt osób protestowało wtedy na sali sesyjnej przeciwko przyjęciu takiego dokumentu. Jeden z mężczyzn – który obecnie jest poszukiwany przez policję – protestując, wykrzykiwał wtedy między innymi takie słowa „Mieliście przykład, co się działo w Gdańsku. Tu może się okazać, że będzie jeszcze gorzej”.

Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury, twierdząc, że były to groźby pod adresem radnych. Sprawą zajęła się policja i rozpoczęła śledztwo w sprawie kierowania gróźb karalnych wobec radnych Rady Miasta Poznania.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciu, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Informacje można przekazywać osobiście w siedzibie komendy na ul. Szylinga 2 – pokój 11 lub telefonicznie pod numerami telefonu 061-84-130-98, 061-84-130-90 w godzinach 7.30-15.30 lub 112 – czynny całą dobę.