Ojciec odurzał 7-latka lekami a następnie gwałcił z dwoma kolegami. Niebawem sąd rozpozna apelacje skazanych za to mężczyzn.

Dramat chłopca rozegrał się na obrzeżach Poznania. Ojciec odurzał 7-latka lekami a następnie organizował spotkania z kolegami w czasie których on i jego dwaj znajomi gwałcili chłopca. Ten przerażający proceder miał trwać nawet po wyprowadzce ojca z domu. W czasie gdy dziecko odwiedzało mężczyznę.

Chłopczyk dawał otoczeniu sygnały, że potrzebuje pomocy ale je ignorowano. Matka 7-latka jest alkoholiczką, nie kontrolowała sytuacji w domu. W końcu o gwałtach, po kilku latach, opowiedział wprost sam 7-latek.

Ojca skazano na 15 lat więzienia, jego kolegę, który także gwalcil 7-latka na 12 lat i trzeciego mężczyznę na 6 lat.

Skazani złożyli jednak apelacje. Chcą złagodzenia kary. O wyższą karę natomiast wnosić będzie prokuratura. W najbliższym czasie rozstrzygać ją będzie poznański sąd.

Teoretycznie sprawca mógłby trafić do tzw.”Ośrodka dla bestii” czyli Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym. Nie wiadomo jednak, czy taki wniosek się pojawi.

Ustawa o bestiach dotyczy także osób z zaburzeniami seksualnymi. Z pewnością do takich zaliczyć można opisywany przypadek.