Nie brakuje spekulacji na temat tego, kto po zakończeniu najbliższego sezonu może być nowym trenerem Lecha Poznań. Super Express napisał ostatnio, że władze Kolejorza rozmawiają na ten temat z Henningiem Bergiem byłym trenerem Legii Warszawa. Rzecznik Lecha tę informację jednak zdementował.

– Od kilku dni mówi się o możliwym powrocie do Warszawy Norwega Henninga Berga, który, jak wiadomo, pracował już na Łazienkowskiej. A teraz najciekawsze: jak się dowiedzieliśmy, Legia Warszawa nie jest jedynym klubem zainteresowanym sprowadzeniem Norwega. Z naszych informacji wynika, że Berga chętnie widzieliby również w Lechu Poznań! Poznański klub również czeka wielka przebudowa latem i bardzo prawdopodobne, że Dariusz Żuraw będzie miał po sezonie swojego następcę. Jednym z kandydatów na trenera drużyny z Wielkopolski ma być właśnie Berg — czytamy w tekście Piotra Koźmińskiego, dziennikarza „SE” .

Wczoraj późnym wieczorem na twitterze odniósł się do tego tekstu rzecznik Lecha Poznań Maciej Henszel. 

źródło : twitter/MaciejHenszel

Henning Berg pracuje obecnie w Stabaek. Legię Warszawa prowadził w latach 2013-2015. Do końca tego sezonu trenerem Kolejorza jest Dariusz Żuraw, który na tym stanowisku zastąpił zdymisjonowanego kilkanaście dni temu, Adama Nawałkę.