Hotel dla Medyka zostanie uruchomiony na poznańskiej Ławicy, natomiast hotel Ikar przy ul. Solnej stał się izolatorium dla zakażonych koronawirusem. 

Pierwsze izolatorium dla chorych w Poznaniu powstało w hotelu Ikar. Będą tam przebywać ci, którzy lekko przechodzą zakażenie koronawirusem i nie chcą lub nie mogą być w czasie leczenia w domach. Prawdopodobnie pierwszych pacjentów szpital zakaźny skieruje tam w przyszłym tygodniu. W hotelu Ikar przygotowano dla nich 164 pokoje.

Natomiast do dyspozycji kadry medycznej będzie ponad 120 pokojów o wysokim standardzie w hotelu Moxy przy poznańskim lotnisku Ławica. Zapewnienie hotelu dla pacjentów to wynik działań podjętych przy współpracy wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka i Polskiego Holdingu Hotelowego.

– Hotel jest już przygotowany do przyjęcia osób, które na co dzień jako personel medyczny, podejmują walkę o zdrowie i życie wielkopolskich pacjentów. To miejsce ma służyć tym osobom, które boją się o swoje rodziny, czy też mieszkają z dala od nich — tłumaczy wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.