Tanie loty z Poznania -To już staje się normą, że ceny biletów lotniczych do różnych miast Europy z poznańskiego lotniska są tańsze niż bilety PKP w pociągach InterCity do Warszawy. Do Irlandzkiego Cork z Ławicy polecimy już za nieco ponad 180 zł. To cena za podróż w dwie strony. 

TANIE LOTY Z POZNANIA

Ta cena nie jest żadną super okazją a zwykłą rezerwacją, jaką można zrobić na lot pomiędzy 23 listopada a 26 listopada tego roku. Pokazuje jednak, że podróż samolotem np. z poznańskiej Ławicy w ciekawe miejsce Europy może kosztować tyle samo co cena biletu za podróż pociągiem InterCity w jedną stronę do Warszawy. Bilet za przykładowy lot pomiędzy 23 listopada a 26 listopada kosztuje nieco ponad 180 zł (choć je to cena ruchoma i może ona być niższa).

źródło : ryanair.com

TANIE LOTY Z POZNANIA

Port lotniczy w Cork znajduje się kilka kilometrów na południe od miasta i jest jednym z głównych lotnisk w Irlandii. Z lotniska do centrum miasta dojedziemy autobusem firmy Bus Éireann (+353 21 450 8188). Oferuje ona przejazdy na trasie: Lotnisko — Centrum miasta, Centrum miasta — Lotnisko. Za przejazd w jedną stronę zapłacimy €3.70, natomiast bilet w dwie strony kosztuje €5.70, podróż zajmuje 20-30 minut.

Dla przykładu za nocleg w hostelu Sheila’s Hostel w terminie naszego naszej podróży (3 noce) zapłacimy 230 zł. Jest to pokój dwuosobowy z własną łazienką w jednym z najstarszych i najbardziej klimatycznych hosteli w Cork.  Lokalizacja hostelu Sheila’s Hostel to prawie ścisłe centrum.

źródło : https://www.polish.hostelworld.com

TANIE LOTY Z POZNANIA

Cork to drugie co do wielkości miasto w Irlandii, leżące przy ujściu rzeki Lee do Morza Celtyckiego, ośrodek administracyjny hrabstwa Cork i największe miasto prowincji Munster.

Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne — to 4-dniowa podróż jest idealnym czasem — aby wszystkie je zobaczyć. Najbardziej urodziwe miejsce starówki Cork to z pewnością stare mosty przerzucone nad doliną leniwej rzeki Lee. Sercem starego miasta wydaje się dziś położony tuż przy Bishop Lucey Park kwartał z Targiem Angielskim i głównym deptakiem miasta Grande Parade. Targ to niezwykła gregoriańska hala targowa, gdzie kwitnie stylowy handel już od ponad 400 lat! To niesamowite miejsce, gdzie gwar i hałas przekłada się z dziesiątkami zapachów i smaków.

źródło : materiały promocyjne ryanair.com

TANIE LOTY Z POZNANIA

Dzielnica Hugenocka to z kolei miejsce jakby wyjęto z sielskich powieści z czasów wiktoriańskich, mogąca śmiało pełnić funkcję pleneru filmowego. Ulice są tu niezwykle wąskie, gdzieniegdzie nie dochodzi światło latarni. Centralny plac dzielnicy, wiecznie oblegany przez turystów i mieszkańców miasta to Rory Gallagher Square na cześć słynnego irlandzkiego bluesmana.

W Cork zobaczyć trzeba na pewno rzymskokatolicką katedra Najświętszej Maryi Panny i św. Anny, zwana również katedrą północną, i należąca do Kościoła Irlandii katedrę św. Findbara. Najstarszą budowlą w mieście jest wieża Red Abbey. Najsłynniejszą jest wieża kościelna Shandon, dostępna dla zwiedzających, z charakterystycznym łososiem na szczycie. Kościół ten znany jest głównie ze względu na zabytkowe dzwony. Wśród mieszkańców wieża Shandon jest znana również jako „Kłamca o czterech twarzach” (ang. four-faced liar), ponieważ zegary na każdej z czterech ścian pokazują zwykle różne godziny.

Powyższy materiał jest artykułem sponsorowanym przez  Port Lotniczy Poznań-Ławica sp. z o.o. im. Henryka Wieniawskiego.