Politycy opozycji przez dwa miesiące będą teraz jeździć po Polsce, przede wszystkim do gmin i powiatów, w których opozycja przegrała, będą słuchać ludzi i przekonywać ich do głosowania na opozycję – to jedno z postanowień dzisiejszej Rady Krajowej PO. Jednym z przemawiających był tam także prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Jacek Jaśkowiak w czasie swojego dzisiejszego przemówienia na Radzie Krajowej PO skupił się na roli samorządowców i tym, co mogą wnieść do opozycji. Prezydent Poznania przekonywał, że to samorządowcy są najbliżej ludzi i potrafią ich słuchać.

W czerwcu politycy Platformy i Nowoczesnej rozjadą się po Polsce. Chcą w czasie tych wyjazdów usłyszeć od Polaków, które sprawy uważają za najważniejsze i włączyć je do programu opozycji.

W sierpniu natomiast Platforma i Nowoczesna przedstawią szczegółowy program zmian, które chcieliby w Polsce wprowadzić. Pewne jest, że w razie wygranej opozycji, nie zostaną cofnięte żadne przyznane już świadczenia, jak 500+, mówił dziś o tym jasno Grzegorz Schetyna.