Wybory prezydenckie już w najbliższą niedzielę. Warto zapoznać się z kilkoma zasadami najbliższych wyborów.

JAK GŁOSOWAĆ?

Zestawienie najważniejszych zasad dotyczących najbliższych wyborów przygotowała Państwowa Komisja Wyborcza w tym bardzo krótkim klipie.

Głosować będzie można w godzinach od 7 do 21. W Poznaniu działać będzie 227 lokali wyborczych.

JAK SPRAWDZIĆ,GDZIE SIĘ GŁOSUJE?

Urząd Miasta przedstawił trzy proste sposoby na sprawdzenie, gdzie możemy oddać głos.

Cyfrowy plan miasta

Można skorzystać z cyfrowego planu miasta. Znajdziemy tam swój adres. Nazwę ulicy i numer domu. Następnie wpisujemy w pole “szukaj” w prawym górnym rogu ekranu. Po kliknięciu lupy, na planie pojawi się wizytówka punktu adresowego. Wśród informacji znajduje się m.in. odnośnik z numerem obwodu wyborczego i lokalizacją komisji właściwej dla danego adresu. Następnie wystarczy kliknąć przycisk “lokal wyborczy”. Na mapie pokaże się adres siedziby komisji wyborczej oraz informacja, czy jest ona dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Adresy lokali wyborczych na cyfrowym planie miasta można również sprawdzić w inny sposób. Należy kliknąć przycisk “mapy” w górnym pasku menu i wybrać mapę tematyczną “wybory”. Na ekranie pojawią się adresy wszystkich lokali wyborczych na terenie Poznania.

SMS

Kolejnym sposobem uzyskania informacji o miejscu głosowania jest wysłanie SMS-a ze swoim numerem PESEL pod numer 4320 (opłata za połączenie naliczana jest według cennika operatora nadawcy).

Poznań Kontakt

Można także skontaktować się z pracownikami miejskiej infolinii Poznań Kontakt pod numerem 61 646 33 44. Konsultanci udzielą informacji o adresach lokali wyborczych i ich dostosowaniu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.