25-letni obrońca Jan Grzesik podpisał we wtorek kontrakt do końca sezonu 2021/22 z opcją przedłużenia o kolejny rok. Trafił do Warty Poznań na zasadzie transferu definitywnego z ŁKS Łódź.

Jan Grzesik w październiku skończy 26 lat. Pochodzi z Olesna i jest wychowankiem klubu Małapanew Ozimek. W ostatnim sezonie grał w ŁKS-ie Łódź. W barwach łódzkiej drużyny rozegrał w minionym sezonie 30 spotkań w Ekstraklasie. W ekipie “Zielonych” będzie występował z numerem 2.

Przyjście Jana Grzesika to zapowiadane wcześniej, drugie wzmocnienie na pozycji prawego obrońcy – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf. – Zdecydowaliśmy się na pozyskanie tego piłkarza, ponieważ uważamy, że to właśnie ta pozycja była najsłabiej obsadzona w zespole.

Jan Grzesik to już siódmy nowy zawodnik w zespole trenera Piotra Tworka. Po awansie do PKO Ekstraklasy kontrakty z Wartą Poznań podpisali: bramkarz Daniel Bielica, obrońca Mateusz Spychała, pomocnicy Mateusz Czyżycki, Konrad Handzlik i Michał Kopczyński oraz napastnik Mateusz Kuzimski.