Jan Sýkora został nowym zawodnikiem Lecha Poznań. Po pomyślnym zaliczeniu testów medycznych 26-letni czeski skrzydłowy podpisał z Kolejorzem 4-letni kontrakt.

Sýkora jest wychowankiem Viktorii Pilzno, jednak na szerokie piłkarskie wody wypłynął w zespole Slavii Praga, w której rozegrał 56 spotkań, zaliczając w nich 7 goli i 15 asyst. Ostatnie 1,5 roku spędził na wypożyczeniach do innych czeskich drużyn – wiosną 2019 roku występował w Slovanie Liberec, a później grał w FK Jablonec. W 26 meczach w barwach tej drużyny w Fortuna Lidze Sýkora zdobył 9 bramek.

źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

LECH POZNAŃ MA NOWEGO ZAWODNIKA 

Po długich negocjacjach udało się porozumieć ze Slavią Praga w sprawie pozyskania Jana Sýkory i jesteśmy z tego faktu bardzo zadowoleni, bo jest to zawodnik, który powinien się doskonale odnaleźć na boisku w preferowanym przez nas ofensywnym stylu grania. Był przez nas obserwowany od dłuższego czasu, wiele razy oglądaliśmy go na żywo, ja sam miałem także okazję osobiście przyglądać się jego grze na czeskich boiskach i jestem przekonany, że dokładnie wpisuje się w profil skrzydłowego, jakiego poszukiwaliśmy – podkreśla dyrektor sportowy Lecha Tomasz Rząsa.

Urodzony w Pilznie skrzydłowy jest także dziesięciokrotnym reprezentantem swojego kraju. W narodowych barwach strzelił dotychczas jednego gola. Kontrakt z Lechem podpisał do 2024 roku.